Biografia

Daneliya Tuleshova urodziła się 18 lipca 2006r. w Astanie (ob. Nursułtan).
      -Rodzina: ojciec – Alexander Sergeevich Tuleshov, matka Elena Tuleshova. Młodszy brat Timur i młodsza siostra Ameli.

      -Początki: w wieku 6 lat Daneliya zaczęła uczęszczać na lekcje tańca towarzyskiego i  współczesnego, równocześnie brała udział w zajęciach aktorskich i lekcjach śpiewu. Kiedy Daneliya miała osiem lat, wygrała ogólnonarodowy konkurs śpiewu „Ayalagan Astana” co dało jej przepustkę do reprezentowania Kazachstanu na międzynarodowym konkursie „New Wave Kids”, w którym dotarła do finału i zdobyła nagrodę publiczności. W 2017 roku zdobyła główną nagrodę międzynarodowego konkursu śpiewu „Nadzieje Europy”.
      -The Voice Kids Ukraine: W 2017 roku Daneliya wzieła udział w Ukraińskiej wersji The Voice Kids – Sezon 4. W przesłuchaniach w ciemno zaśpiewała piosenkę Demi Lovato “Stone Cold”. Wszystkie fotele się odwróciły i ostatecznie Daneliya na swojego trenera wybrała Monatika. Jej występ do tej pory odtworzono 38mln razy!

Ostatecznie Daneliya Tuleshova dotarła do finału i wygrała cały program. 

Ogłoszenie zwycięzcy The Voice Kids Ukraine sezon 4:

      -Lata 2018 – 2019: Po sukcesie w The Voice Kids Ukraine kariera Daneliya nabrała tempa. W marcu 2018 Daneliya na Kremu w Moskwie została laureatką nagrody “Bravo” w kategorii “Spojrzenie w przyszłość”. Nagrodę odebrała z rąk francuskiej piosenkarki Zaz, z którą wykonała wspólnie jej piosenkę “Je Veux”.

We wrześniu 2018 roku Daneliya z piosenką “Ozine Sen”  wygrała preselekcje Kazachskie do 16 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci który 25 listopada odbył się w Mińsku na Białorusi. W konkursie zajęła ostatecznie 6 miejsce otrzymując w sumie 171 pkt (68 pkt od jury – 8miejsce)(103 pkt od widzów – 3 miejsce).

Na początku 2019 roku mogliśmy oglądać występy Daneliya w amerykańskim show The World’s Best( program był nagrywany w październiku 2018 roku, a emisja nastąpiła w lutym i marcu 2019). W programie uplasowała się ostatecznie na miejscach 5 – 8, odpadając dopiero w półfinale z późniejszym zwycięzcą – młodym pianistą Lydianem Nadhaswaramem. Występy Daneliya w The World’s Best:

W czasie emisji show w lutym 2019 roku Daneliya ponownie odwiedziła Los Angeles i udzieliła kilku wywiadów dla amerykańskich telewizji:

Następnie Daneliya wspólnie z raperem Alvinem Today nakręciła teledysk do kazachskiego filmu dla dzieci “Wakacje off-line”.

Pod koniec marca 2019 roku Daneliya ponownie została zaproszona do Moskwy na ceremonie rozdania nagród “Bravo”. Tym razem wystąpiła jako gość specjalny śpiewając piosenkę Poliny Gagariny “A Million Voices”( 2 miejsce w 60 Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu w 2015 roku).

Po występie w Moskwie Daneliya została doceniona przez Poline Gagarine, która zaprosiła ją do Chin do wspólnego zaśpiewania piosenki w finale muzycznego show “I am singer”. Razem na scenie z dziewczynami wystąpili również Darren Espanto i raper Air. Piosenka, którą zaśpiewali to “We are the World” Michaela Jacksona:

Daneliya posiada własną kolekcja mody oraz również sama występuję na pokazach modowych jako modelka. Bierze również bardzo chętnie udział w akcjach charytatywnych. 21 kwietnia 2019 występowała razem z kolegami i koleżankami z Producer Center Yuna w koncercie charytatywnym w Ałmaty “Dzieci pomagają dzieciom”, z którego cały dochód będzie przeznaczony na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi i innymi ciężkimi schorzeniami oraz na organizacje musicalu charytatywnego “Po drugiej stronie muzyki” w Akademickim Teatrze Dramatycznym w Ałmaty 26 maja. Daneliya w tym spektaklu zagra jedną z głównych ról. 
Niewątpliwie na naszych oczach rośnie nam wielka gwiazda, będziemy się bacznie przyglądać rozwojowi jej kariery, cieszyć z sukcesów osiąganych przez Daneliye oraz wspierać podczas porażek.